DANA KURU ET

Dana Kuru Et Nedir ? Nam-ı Diğer İsli Et ...

dana kuru et

Asıl çıkış noktası "Balkanlar" olan dana kuru et birçok kültür tarafından benimsenmiş.Ve yıllarca da damaklarda aranan bir lezzet konumuna gelmiştir.


Halk tabiriyle Boşnak eti , isli et , dana füme et olarak da bilinmektedir. Damaklarda yer aldıktan sonra vazgeçilmez bir tada bürünen dana kuru et bir nevi çerez gibidir. Günün her saatinde tüketilmeye müsait bir dana ürünüdür. Isıl işlem görmesine gerek yoktur.


Peki Et Sepeti firması olarak sizlere kuru eti nasıl hazırlıyoruz ? Alanında uzman veteriner hekimlerin kontrolleriyle kesilen büyükbaş hayvanların etlerini sizin için özenle seçiyoruz. Tedarik işlemlerinden geçen büyükbaş hayvan etlerini "Uzman Gıda Mühendislerimizle" 100% hijyen koşullarına bağlı kalarak üretimine başlıyoruz. Dana kuru etin üretimi tamamıyla bilir kişiler tarafından yapılmalıdır.Çünkü gerçek lezzetinin alınabilmesi için püf noktalarına da dikkat edilmesi gerekir.


Kendisi de bir balkan göçmeni olan firma sahibi "Ali Mutlu" bu işin içinde büyümüş tabiri caizse hamurunda yoğurulmuştur.Bundan dolayı da et sepeti firmasının isli eti de başta Bursa olmak üzere bir çok yerde talep görmektedir.


Kuru eti dileyen herkesin tatmasını sağlamak için ülkemizin her yerine gönderebilmekteyiz.Sipariş Ver sayfasını kullanarak e-mail ile veya telefonla da bize ulaşabilirsiniz.